Flavortop

Původ: USA, registrace 2003.

Plod: velký, oválný až kulatý. Slupka je lysá, základní barvu má žlutou, téméř celý plod je překrytý tmavou červení. Dužnina má oranžovou barvu, je jemná, rozplývavá, méně vláknitá, neoddělitelná od pecky. Chuť je navinulé sladká, aromatická, vynikající.

Celková charakteristika: středně raná, žlutomasá nektarinka. Růst je bujný, korunu vytváří polovzpřímenou.Květ je zvonkovitý. Plodnost je střední, téměř pravidelná. Sklizeň je ve stejnou dobu jako odrůda 'Redhaven'. Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní je střední, proti napadení moniliózou a padlím broskvoňovým nízká, proti nízkým teplotám střední. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou nízkokmen s dutou korunou a zploštělé vřeteno. Požadavky-náročná na polohu, půdy vyžaduje úrodné, s dostatkem vláhy.

Hodnocení: má velké kvalitní plody, vhodné především pro přímý konzum. Nejkvalitnější plody jsou z nejteplejších oblastí. Velké uplatnění má na zahrádkách. Pěstitelsky velmi náročná odrůda a kvalita plodů je pouze průměrná i v teplých oblastech a příznivých letech.