Firebrite

Původ: USA, registrace 2003.

Plod: střední, téměř kulatý. Slupka je lysá, základní barvu má žlutou, téměř celý plod je překrytý tmavou červení. Dužnina je oranžová, středně šťavnatá, mírně vláknitá, středně oddělitelná od pecky. Chuť je navinulé sladká, aromatická, výborná.

Celková charakteristika: raná, žlutomasá nektarinka. Růst je slabý až středně bujný, korunu vytváří polovzpříměnou, středně hustou. Květ je zvonkovitý. Plodnost je střední, téměř pravidelná. Sklizeň je 14 dnů před odrůdou 'Redhaven'. Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní je střední, proti napadení moniliózou a padlím broskvoňovým nízká, proti nízkým teplotám střední. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou nízkokmen s dutou korunou a zploštělé vřeteno. Požadavky - náročná na polohy, půdy vyžaduje výživné.

Hodnocení: má atraktivní plody, s výbornou chutí, vhodné pro přímý konzum. Můžeme ji pěstovat v nejteplejších oblastech vhodných pro broskvoně. Největší uplatnění má v malých zahrádkách. Velmi náročná nektarinka s dobrou kvalitou plodů pouze v nejteplejších oblastech a příznivých letech. Je náchylná na pukání plodů za deště a na moniliózy.