Původ: Vznikla na Mendlově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně, Zahradnické fakultě v Lednici jako výsledek dlouhodobého kombinačního křížení. Posledním rodičovským párem byly genotypy ’C4R8T143’ x ’NJA 11’. Do seznamu povolených odrůd byla zapsána v r. 1999.
Zrání: Zraje 12 až 14 dní před ’Velkopavlovickou’.
Růst/habitus stromu: Strom je středně vzrůstný. Umožňuje výsadbu v řadách i na vzdálenost 3,0 m.. Koruna je vzpřímenější, středně hustá. Kvete zároveň s odrůdou Velkopavlovická nebo těsně po ní.
Kvetení/opylování: Je samosprašná.
Pomologie plodu: Plody jsou středně velké, s průměrnou hmotností 42 g, kulaté, souměrné. Základní barva slupky je světle oranžová se sytě červeným líčkem. Dužnina je tužší, ale přitom dosti šťavnatá, sladce navinulá. Pecka je středně velká, vejčitá, velmi dobře odlučitelná od dužniny, semenné jádro je hořké. Otlačitelnost plodů je malá.
Plodnost: Rychle vstupuje do plodnosti, násada květních pupenů bývá často již ve školce. Na trvalém stanovišti kvete mimořádně bohatě. Plodnost je pravidelná a vyšší než u ’Velkopavlovické’.
Podnož/pěstitelský tvar: Vhodné jsou kmenné tvary včetně nízkokmene s dutou korunou nebo s centrální větví na podnožích M-VA-1 až 3 a M-LE-1. Na slivoňových podnožích s ní nejsou dlouhodobé zkušenosti.
Choroby a škůdci: Květní pupeny jsou vysoce mrazuodolné. Při deštivém počasí a teplotách pod 10oC v době květu je nutné ji chránit proti moniliové spále.
Poznámky: Patří k odrůdám s nejpravidelnější plodností. V klimaticky příznivých letech přeplozuje a vyžaduje proto pravidelný jemný zmlazovací řez a probírku plodů. Vyžaduje ochranu proti monilii. Plody jsou pro ranost a kvalitu vhodné jako stolní ovoce pro přímý konzum. Hodí se však i pro kompotování a mražení. Dužnina drží po rozmražení dobře barvu tj. rychle nehnědne.