Harogem

Původ: Kanada, kříženec odrůd Rouge du Roussillon a NJA 2., registrace 2003.

Plod: střední, kuželovitý, povrch slabě hrbolkovitý. Slupka je oranžová, se zářivě červeným velkým líčkem. Dužnina je tuhá, oranžová, středně šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je navinulé sladká, aromatická, velmi dobrá.

Celková charakteristika: pozdní odrůda. Růst je středně bujný až bujný, korunu vytváří otevřenou, řídkou. Plodnost je velká až velmi velká, téměř pravidelná. Sklizeň je 8 dnů po odrůdě Velkopavlovická'. Odolnost proti houbovým chorobám je střední, ve dřevě, v pupenech a květech vysoká. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky - středně náročná na polohu, vzhledem k velké plodnosti vyžaduje výživné půdy s dostatkem vláhy. Při přeplození je nutná probírka plodů.

Hodnocení: plody jsou vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Lze ji vysazovat ve všech oblastech vhodných pro pěstování meruněk i v okrajových oblastech, na chráněná stanoviště. Velmi plodná odrůda s atraktivními plody, stromy vyžadují použití intenzivních pěstitelských technologií.